YAZILIM HOCAM SEO ve KURUCUSU MAZLUM ÖZÜ
Cumartesi , Ağustos 24 2019

Dizüstü Bilgisayara Mac OS X Kurma Rehberi

Macbook almak zorunda değilsiniz. Video rehberimiz ile dizüstü bilgisayarınıza kolayca Mac OS X Mountain Lion kurabilirsiniz.

Birçok masaüstü bilgisayara Mac OS kurduktan sonra dizüstü bilgisayarları da görmezden gelemezdik. Bu bağlamda herkesin erişebileceği bir dizüstü bilgisayar seçtik ve bu bilgisayara Mac OS X Mountain Lion 10.8.2 sürümünü iAtkos ML2 dağıtımı vasıtası ile kurduk.

Kurulum yaptığımız Toshiba bilgisayarın modeli A200-1AH. Cihazın işlemcisi Core 2 Duo ailesine aitken ekran kartı da HD 2600 XT idi. Bunun dışında 4 GB sistem belleği ve 160 GB sabit disk barındıran cihazda optik sürücü olmasına rağmen kurulumu USB bellek ile gerçekleştirdik.

Gerekenler:

iAtkos ML2 (Mountain Lion 10.8.2)
64 Bit destekli bir dizüstü bilgisayar
8 GB veya üstü USB bellek
Bolca vakit
iAtkos ML2 dağıtımını DMG dosyası olarak indirip USB belleğe yazmanız gerekmekte. Dağıtımı Kat.ph gibi Torrent sitelerinden bulabilirsiniz. USB belleğe yazma işlemi için ise bir Hackintosh, Sanal bir Mac ya da gerçek bir Mac gerekiyor. Yani her halükarda bir Mac’e erişiminiz olmalı. Eğer elinizde bir Mac yoksa, sanal bilgisayara mac kurabilir ve bu sanal makine üzerinden USB belleği hazırlayabilirsiniz. Akainde tek yapmanız gereken USB belleği laptopunuza takıp Boot menüden belleği seçerek kuruluma başlamak.

Hakkında MAZLUM ÖZÜ

Bunu Okudunuz mu ?

img_code

Windows 7/8 de sürücü imzalama korumasını tamamen kaldırmak veya etkinleştirmek

Windows 7 sürücü koruması işlemi normalde windowsun imzasız yani Microsoft tarafından onaylanmamış sürücüleri kurmamanız ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir